Zespół CloudFerro

Zespół CloudFerro

Siłą zespołu CloudFerro jest doświadczona kadra zarządzająca, która z powodzeniem działa w branży IT i Telekomunikacji od ponad 20 lat.

Bazując na dostępie do najnowszych technologii oraz swoim doświadczeniu Założyciele CloudFerro uznali, że jest moment i potrzeba na stworzenie wyspecjalizowanego podmiotu, który uzupełni polski ekosystem rozwiązań i produktów opartych o centra danych o niezawodne usługi chmury obliczeniowej, a także serwerów dedykowanych.

Maciej Krzyżanowski
CEO

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (1989) oraz doktor fizyki cząstek elementarnych (Uniwersytet Warszawski, 1995). Prowadził działalność naukową na Uniwersytecie Warszawskim i w Deutsches Elektronen Synchrotron w Hamburgu w ramach międzynarodowych zespołów naukowych.

Maciej Krzyżanowski jest także współautorem kilkudziesięciu publikacji w dziedzinie fizyki cząstek elementarnych. Z branżą teleinformatyczną związany jest od 20 lat.

W latach 2002 – 2014 zarządzał działalnością telekomunikacyjną ATM S.A. w którym jako Wiceprezes zarządu (2009 – 2012), a później Prezes zarządu (2012 – 2014) doprowadził do dynamicznego rozwoju usług opartych o centra danych i osiągnięcia przez ATM pozycji lidera polskiego rynku centrów danych, a także znaczącego operatora w regionie Europy – Środkowo Wschodniej. Wcześniej w ATM S.A. pełnił funkcję dyrektora Pionu Usług Telekomunikacyjnych (2006 – 2009) i dyrektor Działu Sprzedaży (2004 – 2006 r.)

W latach 2001–2002 był p.o. dyrektora ds. sieci w TDC Internet Polska, wcześniej w okresie 1998 do 2001 był członkiem zarządu Internet Data Systems S.A., a w latach 1994–1996 pracował jako specjalista ds. sieci w NASK.

Maciej Krzyżanowski ma doświadczenie inżyniera sieciowego w jednym z pierwszych ogólnopolskich dostawców Internetu i transmisji danych. Jest także współzałożycielem jednej z pierwszych w Polsce firm typu Internet Service Provider, gdzie pełnił funkcje zarządcze, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania sprzedażą.  

Maciej Krzyżanowski
Stanisław Dałek
CTO

Absolwent Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i programu M.B.A. ze specjalizacją w consultingu w Institut Supérieur de Gestion w Paryżu.

Posiada kompetencje poparte sukcesami i ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie tworzenia i sprzedaży usług informatycznych, hostingowych i rozwiązań outsourcingowych dla sektora B2B. Specjalizuje się w zarządzaniu złożonymi projektami teleinformatycznymi i wykorzystywanie, technologii w biznesie.

W latach 2011 – 2014 jako Kierownik projektu w ATM S.A. stworzył, a następnie zarządzał z sukcesem portfelem zautomatyzowanych usług w modelu IaaS, które na przestrzeni 3 lat stały się najszybciej rosnącą linią produktową tego operatora teleinformatycznego, osiągając jednocześnie znaczącą pozycję na rynku rozwiązań IaaS.

Stanisław Dałek w latach 2000 - 2007 jako współwłaściciel, Dyrektor ds. Technologii, a później Przewodniczący Rady Nadzorczej współtworzył firmę Exorigo Sp. z o.o., która po 7 latach zatrudniała 200 osób, a jej obroty przekroczyły 30 mln zł. W tym czasie Stanisław Dałek był odpowiedzialny za strategię rozwoju technologicznego, zespół specjalistów i programistów, a także nadzór nad realizacjami projektów dla kluczowych klientów.

W 1995 roku Stanisław Dałek stworzył firmę Internet Services, jednego z pierwszych dostawców rozwiązań e-commerce’owych w Polsce. Firma prowadzona i obecnie zarządzana przez Stanisława Dałka działa z powodzeniem do dziś, realizując na przestrzeni ostatnich 20 lat projekty internetowe i e-businessowe dla takich klientów, jak: Commercial Union, Renault Polska, SKANSKA, Przeglad Reader’s Digest, SuperPharm, Empik.com, Smyk, Suntech S.A.

Stanisław Dałek
Michał Kasprzak
COO

Absolwent Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego (1992) oraz doktor fizyki (Uniwersytet Warszawski, 1997). Prowadził działalność naukową na Uniwersytecie Warszawskim i w Deutsches Elektronen Synchrotron w Hamburgu w ramach międzynarodowych zespołów naukowych.

Michał Kasprzak z branżą teleinformatyczną związany jest od prawie 20 lat i specjalizuje się w projektowaniu i produkcji oprogramowania, infrastruktury serwerowo-sieciowej oraz usługach z zakresu outsourcingu IT. Jest pomysłodawcą i współtwórcą jednego z wiodących na polskim rynku pakietów oprogramowania do zarządzania infrastrukturą i procesami obsług IT.

Od 2014 odpowiada w TrichoLAB za prace badawczo-rozwojowe. Wcześniej w latach 2011 - 2012 pełnił funkcję Wiceprezesa zarządu w itWorks S.A (dawniej Web Inn S.A.) gdzie odpowiadał za integrację struktur operacyjnych firmy, wdrożenie spójnych zasad i procesów zarządzania po transakcji przejęcia spółki inONE S.A.

W latach 1997 – 2011 powiązany z Grupą Kapitałową ATM S.A., gdzie Michał Kasprzak pełnił funkcję Dyrektora działu aplikacji biznesowych (do 2004) i później w latach 2006 - 2011 współwłaściciela i Prezesa zarządu ATM Services sp. z o.o. (po zmianie nazwy inONE S.A.).

Michał Kasprzak

Kontakt

Fabryczna 5A

00-446 Warszawa

+48 22 354 65 73

Kim jesteśmy?

CloudFerro (w skrócie CLFR) jest polską spółką technologiczną. CloudFerro została założona na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji.

© Copyright by CloudFerro 2017 All rights reserved.