| EN

 

Kim jesteśmy

CloudFerro jest dostawcą innowacyjnych usług
przetwarzania w chmurze.

 

 

CloudFerro świadczy innowacyjne usługi przetwarzania w chmurze. Dostarczamy i obsługujemy chmury obliczeniowe dla wymagających rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Specjalizujemy się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym wielopetabajtowych repozytoriów danych satelitarnych obserwacji Ziemi.

 

Oferujemy elastyczne rozwiązania w modelu chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej, oparte na technologiach open source, dostosowane do potrzeb użytkowników i efektywne kosztowo. Świadczymy szeroką gamę usług dodatkowych, pomocniczych i dedykowane wsparcie techniczne, realizowane przez doświadczony, lokalny zespół o unikalnych kompetencjach.

Nasi klienci

Z naszych rozwiązań korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna ESA, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ECMWF, Mercator Ocean International, Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna DLR, EGI i wiele innych.

Europejska firma

Jesteśmy europejską firmą w każdym obszarze naszej działalności, począwszy od aspektów prawnych, spełnianych norm, aż po lokalizację naszych centrów danych oraz zespołu świadczącego obsługę klienta.

Dowiedz się więcej.

Współpraca z nauką i organizacjami

Współpracujemy z ponad 40 instytucjami naukowymi i ośrodkami badawczymi w całej Europie, takimi jak European Space Research Institute, Joanneum Research Forschungsgesellschaft mbH, Plymouth Marine Laboratory, Institut des Geosciences de l'Environnement - Université Grenoble Alpes, Instytut Geodezji i Kartografii, UiT the Arctic University of Norway i innymi.

Jesteśmy członkiem European Open Science Cloud oraz dostarczamy zasoby chmury obliczeniowej w  projekcie OCRE, umożliwiającym finansowanie usług chmurowych dla nauki.

Należymy do takich organizacji jak EARSC (European Association of Remote Sensing Companies), ZPSK (Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego), AHK (Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa). Jesteśmy członkiem Copernicus Relays - międzynarodowej sieci firm i instytucji, będących ambasadorami europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus.

Ponieważ nasze rozwiązania i usługi bazują na technologiach Open source, aktywnie uczestniczymy w rozwoju tych technologii, będąc członkiem społeczności Open source. Należymy do takich organizacji jak Linux Foundation, Ceph Foundation i OpenInfra Foundation.

CloudFerro, jako jedna z pierwszych firm z Polski, jest zaangażowana w GAIA-X - European Society for Data and Cloud.

Nasze wartości

tile icon

Odwaga technologiczna

Odważnie szukamy nowych rozwiązań, jesteśmy otwarci na różnorodne, niekonwencjonalne pomysły, tworzymy innowacje. Podejmujemy skalkulowane ryzyko, mając cały czas na uwadze bezpieczeństwo naszych usług - nie działamy brawurowo.

tile icon

Długoterminowe relacje

Naszym celem jest osiągnięcie statusu zaufanego, długofalowego partnera technologicznego naszych klientów. Dla naszych pracowników, priorytetem jest ostarczanie wartości dla klientów. Działamy uczciwie, zgodnie z wysokimi standardami etycznymi.

tile icon

Praca zespołowa

Stawiamy na kreatywność i różnorodność naszych zespołów, wykorzystując bogactwo doświadczeń i inspirując się wzajemnie. Cenimy działanie na rzecz całego zespołu oraz myślenie w kategoriach całej firmy, jako nadrzędny cel stawiając zawsze dostarczanie wartości dla klientów.

Nasz zespół

Posiadamy doświadczony, lokalny zespół, dla którego profesjonalna obsługa klienta jest priorytetem. Większość naszych pracowników to inżynierowie systemowi i developerzy. Świadczymy wsparcie techniczne 12 godzin na dobę, 5 dni w tygodniu.

Fundamentem firmy CloudFerro jest doświadczona kadra zarządzająca, która z sukcesem działa w branży IT i Telekomunikacji od ponad 20 lat. Poznajcie nasz Zarząd.

User portrait
Maciej
Krzyżanowski
Prezes, Dyrektor Zarządzający
User portrait
Stanisław
Dałek
Wiceprezes, Dyrektor Technologii
User portrait
Andrzej
Stella-Sawicki
Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny
Arrow left Arrow right
Portrait
Maciej Krzyżanowski
Prezes, Dyrektor Zarządzający
Maciej Krzyżanowski pełni funkcję Prezesa i Dyrektora Zarządzajacego. Odpowiada za strategię rozwoju spółki na rynku europejskim oraz procesy sprzedażowe. Posiada długoletnie doświadczenie w branży teleinformatycznej, gdzie pełnił funkcje zarządcze w takich firmach jak TDC Internet Polska i Internet Data Systems S.A. Jako prezes ATM S.A.doprowadził do osiągnięcia przez spółkę silnej pozycji na europejskim rynku centrów danych. Maciej jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem fizyki cząstek elementarnych.
Portrait
Stanisław Dałek
Wiceprezes, Dyrektor Technologii
Stanisław Dałek jest Wiceprezesem i Dyrektorem Technologii. Odpowiada za strategię rozwoju technologicznego spółki oraz innowacje. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu rozwiązań informatycznych i chmurowych. Był założycielem i twórcą sukcesu kilku spółek dostarczających usługi informatyczne, m.in. Exorigo i Internet Services. Dla ATM S.A stworzył usługi hostingu serwerów dedykowanych. Stanisław jest absolwentem Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i programu MBA w Institut Supérieur de Gestion w Paryżu.
Portrait
Andrzej Stella-Sawicki
Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny
Andrzej Stella-Sawicki pełni rolę Wiceprezesa i Dyrektora Operacyjnego. Odpowiada za techniczne procesy rozwojowe, wdrożeniowe, utrzymaniowe, a także jakość i bezpieczeństwo. Posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu procesowym usługami klasy operatorskiej w sektorach centrów danych i usług chmurowych. Współpracował z operatorami usług internetowych, aktywnie uczestnicząc w rozwoju Internetu w Polsce. Pełnił funkcję Dyrektora Pionu Techniki i Prokurenta w ATM S.A. Andrzej jest pasjonatem technologii chmurowych, internetowych i oprogramowania open source.


CloudFerro w liczbach

SERWERY na naszych chmurach
DANE dostępne publicznie
PRODUKTÓW dodawanych codziennie
ZGŁOSZEŃ bez odpowiedzi

Zobacz także: nasze projekty

Jeśli masz pytania, napisz do nas.

nasi eksperci z przyjemnością Ci pomogą.