| EN

 

Kim jesteśmy

CloudFerro jest dostawcą usług chmury obliczeniowej
nowej generacji, dedykowanej określonym branżom.

 

 

CloudFerro świadczy innowacyjne usługi przetwarzania w chmurze. Dostarczamy i obsługujemy chmury obliczeniowe dla wymagających rynków, m.in. dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki. Specjalizujemy się w przechowywaniu i przetwarzaniu dużych zbiorów danych, w tym wielopetabajtowych repozytoriów danych satelitarnych obserwacji Ziemi. 

Oferujemy elastyczne rozwiązania w modelu chmury publicznej, prywatnej lub hybrydowej, oparte na technologiach open source, efektywne kosztowo i dostosowane do potrzeb użytkowników. Świadczymy szeroką gamę usług dodatkowych i dedykowane wsparcie techniczne, realizowane przez doświadczony lokalny zespół o unikalnych kompetencjach.

Nasi klienci

CloudFerro jest największą polską firmą w sektorze kosmicznym oraz jedną z wiodących w Europie. Z naszych rozwiązań korzystają czołowe firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych (ECMWF), Europejska Organizacja Eksploatacji Satelitów Meteorologicznych (EUMETSAT), Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna (DLR) i wiele innych. CloudFerro jako jedyna firma w polskim sektorze kosmicznym, ma status głównego wykonawcy (prime contractora) dla wspomnianych wyżej instytucji. Poznaj nasze projekty.major clients 2.png

Kompetencje CloudFerro

Zespoły w CloudFerro są zorganizowane w taki sposób, aby świadczyć nieprzerwane usługi platform chmurowych dla dużej liczby różnorodnych klientów. Potrafimy skalować nasze systemy, reagować na ich ewolucję oraz projektować i wdrażać nowe projekty przy zachowaniu wysokiego poziomu naszych usług. Opieramy się na technologiach open source i przyczyniamy się do ich rozwoju.

Posiadamy bogate doświadczenie zdobyte podczas realizacji wielu projektów. Z drugiej strony zbudowaliśmy zasoby w skali setek petabajtów repozytoriów i tysięcy serwerów oraz ogromne ilości przechowywanych i udostępnianych danych. Zapewnia to możliwość szybkiego dostarczania naszym klientom unikalnych usług przetwarzania w chmurze.

 

Nasze wartości

tile icon

Odwaga technologiczna

Odważnie szukamy nowych rozwiązań, jesteśmy otwarci na niekonwencjonalne pomysły, mając cały czas na uwadze bezpieczeństwo naszych usług.

tile icon

Długoterminowe relacje

Jesteśmy zorientowani na klientów i na dostarczanie im wartości, chcemy być zaufanym, długoterminowym partnerem na ich drodze transformacji cyfrowej.

tile icon

Praca zespołowa

Wierzymy, że tylko dobra współpraca wewnątrz firmy oraz z naszymi partnerami, prowadzi do kreowania innowacji i dostarczania usług najwyższej jakości.

 

Nasza

misja

 

UPRASZCZAMY PRZETWARZANIE WIELKICH ZBIORÓW DANYCH

Bazując na sukcesie platform przetwarzania danych Obserwacji Ziemi,   CloudFerro dostarcza chmury nowej generacji dedykowane określonym   branżom.  Łączymy wysokiej jakości, wyspecjalizowane zbiory danych i  narzędzia, nieograniczoną powierzchnię dyskową i skalowalną moc   obliczeniową,  aby dostarczać suwerenne usługi chmury prywatnej i publicznej  oparte na komponentach open-source.

Nasza

wizja

 

Dążymy do tego, aby być wiodącą firmą dostarczającą chmurę obliczeniową do przetwarzania danych, dedykowaną dla określonych branż, partnerem pierwszego wyboru, katalizatorem dla przedsiębiorstw i instytucji oraz inspirującym miejscem pracy dla naszych pracowników.

Europejska firma image

Europejska firma

Jesteśmy europejską firmą w każdym obszarze naszej działalności, począwszy od aspektów prawnych, spełnianych norm, aż po lokalizację naszych centrów danych oraz zespół świadczący obsługę klienta.

Współpraca z nauką image

Współpraca z nauką

Współpracujemy z ponad 40 instytucjami naukowymi w całej Europie, Jesteśmy członkiem European Open Science Cloud, dostarczamy zasoby chmury obliczeniowej w projektach finansowania nauki, m.in. OCRE.

Przynależność do organizacji image

Przynależność do organizacji

Należymy do takich organizacji jak EARSC (European Association of Remote Sensing Companies), ZPSK (Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego), AHK (Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa). Jesteśmy członkiem sieci Copernicus Relays. Aktywnie uczestniczymy w rozwoju technologii open-source, będąc członkiem Linux Foundation, Ceph Foundation i OpenInfra Foundation.

Nasz zespół

Około 80% członków zespołu ma wykształcenie techniczne i specjalizuje się głównie w systemach informatycznych i zarządzaniu siecią, tworzeniu oprogramowania lub elektronice. Nasz zespół liczy ponad 160 osób, są wśród nich wysoce doświadczeni lokalni specjaliści IT o unikalnych kompetencjach: inżynierowie i menedżerowie, wykwalifikowani i dynamiczni programiści i administratorzy sieci, specjaliści ds. badań i rozwoju oraz bezpieczeństwa, eksperci ds. obsługi klienta obsługujący 3 linie dedykowanego wsparcia premium, analitycy danych z doświadczeniem EO , inżynierów sprzętu i zaopatrzenia oraz kierownicy projektów z doskonałymi osiągnięciami.

Fundamentem firmy CloudFerro jest doświadczona kadra zarządzająca, która z sukcesem działa w branży IT i Telekomunikacji od ponad 20 lat.

User portrait
Maciej
Krzyżanowski
Prezes, Dyrektor Zarządzający
User portrait
Stanisław
Dałek
Wiceprezes, Dyrektor Technologii
User portrait
Andrzej
Stella-Sawicki
Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny
Arrow left Arrow right
Portrait
Maciej Krzyżanowski
Prezes, Dyrektor Zarządzający
Maciej Krzyżanowski pełni funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Zarządzajacego CloudFerro. Maciej odpowiada za strategię rozwoju spółki na rynku europejskim oraz procesy sprzedażowe. Posiada długoletnie doświadczenie w branży teleinformatycznej, gdzie pełnił funkcje zarządcze w wielu firmach, ostatnio w ATM S.A. Jako Prezes Zarządu ATM S.A. doprowadził do osiągnięcia przez spółkę pozycji lidera usług Centrów Danych w Polsce. Jest także Dyrektorem w Radzie EARSC z siedzibą w Brukseli. Maciej jest absolwentem Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem fizyki cząstek elementarnych.
Portrait
Stanisław Dałek
Wiceprezes, Dyrektor Technologii
Stanisław Dałek jest Wiceprezesem i Dyrektorem Technologii. Odpowiada za strategię rozwoju technologicznego spółki oraz innowacje. Posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu rozwiązań informatycznych i chmurowych. Był założycielem i twórcą sukcesu kilku spółek dostarczających usługi informatyczne, m.in. Exorigo i Internet Services. Dla ATM S.A stworzył usługi hostingu serwerów dedykowanych. Stanisław jest absolwentem Wydziału Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i programu MBA w Institut Supérieur de Gestion w Paryżu.
Portrait
Andrzej Stella-Sawicki
Wiceprezes, Dyrektor Operacyjny
Andrzej Stella-Sawicki pełni rolę Wiceprezesa i Dyrektora Operacyjnego. Odpowiada za techniczne procesy rozwojowe, wdrożeniowe, utrzymaniowe, a także jakość i bezpieczeństwo. Posiada rozległe doświadczenie w zarządzaniu procesowym usługami klasy operatorskiej w sektorach centrów danych i usług chmurowych. Współpracował z operatorami usług internetowych, aktywnie uczestnicząc w rozwoju Internetu w Polsce. Pełnił funkcję Dyrektora Pionu Techniki i Prokurenta w ATM S.A. Andrzej jest pasjonatem technologii chmurowych, internetowych i oprogramowania open source.


CloudFerro w liczbach

SERWERY na naszych chmurach
DANE dostępne publicznie
PRODUKTÓW dodawanych codziennie
ZGŁOSZEŃ bez odpowiedzi

Zobacz także: nasze projekty

Jeśli masz pytania, napisz do nas.

nasi eksperci z przyjemnością Ci pomogą.