O firmie

Informacje o CloudFerro

CloudFerro (w skrócie CLFR) jest polską spółką technologiczną, która została założona na początku 2015 roku przez grupę managerów posiadających ponad 20 letnie doświadczenie w branży ICT.

Centra danych i znajdujące się w nich serwerownie są sercem współczesnego, cyfrowego wszechświata. Znaczna część przetwarzania i przechowywania danych, a także większość transmisji w Internecie, odbywa się obecnie na terenie centrów danych.

CloudFerro jako doświadczony Partner chce zapewnić rynkowi usługi, które ułatwią klientom dostęp do cyfrowego ekosystemu, który znajduje w serwerowniach na całym świecie.

Usługi CloudFerro opierają się na spójnym systemie chmury obliczeniowej w ramach którego CloudFerro zapewnia klientom najważniejsze elementy infrastruktury IT, udostępniane w modelu usługowym (IaaS):

Współdzielona obliczeniowa chmura publiczna oparta jest o oprogramowanie OpenStack i obejmuje:
  1. Maszyny (instancje) wirtualne (VM – Virtual Machine)
  2. Przechowywanie (storage) danych blokowe i obiektowe, ze specjalizacją w wielkich zbiorach danych
  3. Sieci wirtualne umożliwiające łączenie maszyn wirtualnych oraz komunikację z serwerami dedykowanymi i chmurami prywatnymi
  4. Inne usługi dodane (jak firewalle, load-balancery, etc)
Dedykowane serwery fizyczne zintegrowane w ramach jednego interface’u użytkownika z chmurą OpenStack
Prywatne chmury dedykowane też oparte na OpenStack
Inne usługi dodatkowe takie jak domeny, adresacja IP, dostęp do Internetu i transmisja danych między serwerowniami, usługi ochrony antyDDoS, oprogramowanie.

CloudFerro oferuje swoje usługi zarówno bezpośrednio do klienta biznesowego, jak i w modelu hurtowym (whitelabel), np. dla operatorów, którzy chcą wdrożyć chmurę obliczeniową albo jakiś jej wycinek dla swoich klientów.

Dlaczego CloudFerro

Sprawdzone rozwiązania proponowane przez CloudFerro łączą w sobie spójny model technologiczny oparty na oprogramowaniu OpenStack z głęboką znajomością rynku telekomunikacyjnego i centrów danych.

Model technologiczny to interfejs użytkownika i jedyna na polskim rynku pełna integracja chmury obliczeniowej i serwerów dedykowanych. Dodatkowo oferujemy rozbudowane API, które pozwala na pełną integrację usług CloudFerro z platformą klienta.

Klienci CloudFerro

Podstawą działalności CloudFerro jest zaufanie i długoterminowa relacja z klientem. Dlatego wszystkie świadczone przez spółkę usługi charakteryzują się wysoką niezawodnością i dostępnością.

Klientami CloudFerro są polskie i zagraniczne firmy, w tym operatorzy telekomunikacyjni i integratorzy IT, którzy w ramach swojej oferty chcą oferować spójną i niezawodną platformę chmury obliczeniowej.

Usługi CloudFerro, z których korzystają nasi klienci, to przede wszystkim wynajem serwerów dedykowanych, usługi chmury obliczeniowej publicznej, prywatnej i hybrydowej do zarządzania platformami sprzętowymi, wirtualizacyjnymi i telekomunikacyjnymi, a także usługi telekomunikacyjne na obszarze neutralnych centrów danych.

Kontakt

Fabryczna 5A

00-446 Warszawa

+48 22 354 65 73

Kim jesteśmy?

CloudFerro (w skrócie CLFR) jest polską spółką technologiczną. CloudFerro została założona na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji.

© Copyright by CloudFerro 2017 All rights reserved.