| EN

 

Architekt Systemów Informatycznych

 

 

CloudFerro świadczy usługi chmury obliczeniowej nowej generacji, dedykowane określonym branżom, specjalizując się w wielkich zbiorach danych. Zaufały nam ESA, EUMETSAT, ECMWF, DLR i wielu innych.

Budujemy swoje chmury w oparciu o OpenStack. Posiadamy unikalne kompetencje w obsłudze wielkich zbiorów danych, których wielkość w naszych projektach przekracza 30 petabajtów.

Cały czas się rozwijamy, w związku z rozpoczęciem realizacji międzynarodowych projektów o dużej skali dla sektora kosmicznego, szukamy osoby na stanowisko:

small logo

Architekt Systemów Informatycznych

Miejsce pracy: Warszawa

 

Do Twoich zadań należeć będzie:

  • Projektowanie architektury systemów, aplikacji i komponentów.
  • Badanie, ocena i dobór technologii, komponentów i frameworków.
  • Tworzenie prototypów i szkieletów rozwiązań.
  • Uzgadnianie wymagań i rozwiązań architektonicznych.
  • Analiza wpływu nowej architektury na istniejące procesy i systemy.
  • Szacowanie pracochłonności.
  • Nadzór nad jakością implementowanych rozwiązań software’owych i ich zgodności z architekturą.
  • Opracowywanie specyfikacji i dokumentacji technicznej.
  • Uczestniczenie w procesie nieustannego doskonalenia standardów architektury i wytwarzania oprogramowania.

Oczekujemy od Ciebie:

 

  • Wyższego wykształcenia technicznego oraz minimum 7 lat doświadczenia w rozwijaniu oprogramowania (background programistyczny lub devopsowy) w tym co najmniej 4 lata w roli Architekta.
  • Doświadczenia w realizacji projektów od architektury po wdrożenie.
  • Doświadczenia w projektowaniu aplikacji działających w chmurach prywatnych lub publicznych (OpenStack, AWS, Google, Azure).
  • Znajomości zagadnień systemów rozproszonych, skalowalności, złożoności obliczeniowej, zapewniania wysokiej dostępności oraz bezpieczeństwa systemów.
  • Umiejętności specyfikowania systemów i tworzenia klarownej dokumentacji technicznej doskonałych umiejętności w zakresie komunikacji i współpracy z zespołem.
  • Doświadczenie w pracy z bazami danych (w tym relacyjnymi bazami danych).
  • Płynnego posługiwania się j. angielskim w mowie i w piśmie.
  • Znajomości notacji UML i/lub BMPN 2.0.
  • Wiedzy oraz doświadczenia w projektowaniu rozwiązań opartych na konteneryzacji, CI/CD, SOA/microservices i ich monitorowania.
  • Podstawowej znajomości sieci komputerowej. 

Jak pracujemy:

  • Na co dzień używamy: Python3.6+, SQLAlchemy, Kombu/Pika (RabbitMQ), MySQL, PostgreSQL, Redis, Prometheus, Bash, Linux, Docker, Kubernetes, Openstack.
  • Dział Software Development składa się z 50 programistów, testerów, analityków i devopsów.
  • Opieramy się na narzędziach: Kubernetes, Tanka, ArgoCD.
  • Ważną rolę w naszej pracy odgrywa automatyzacja.
  • Nasz monitoring oparty jest o Prometheus + ELK.
  • Praktykujemy Code Review, CI/CD, dobre praktyki, Testy.
  • Pracujemy na Linux.
  • Pracujemy w oparciu o Scrum/Agile.
  • Korzystamy z narzędzi: Git, Confluence, Jira. 

Dlaczego warto do nas dołączyć:

 

  • Pracując u nas będziesz realizować projekty dla europejskiego przemysłu kosmicznego, badań klimatu i nauki.
  • Będziesz mieć swobodę w doborze technologii.
  • Przyjmujemy hybrydowy lub zdalny model pracy, jesteśmy elastyczni jeśli chodzi o godziny pracy.
  • Jesteśmy otwarci na nowe pomysły, omawiamy wspólnie rozwiązania, przez co uczymy się i mamy możliwość stałego rozwoju.
  • Dajemy wysoki stopień autonomii w zakresie organizacji pracy.
  • Będziesz mieć realny wpływ na decyzje techniczne i biznesowe.
  • Będziesz pracować z ludźmi, na których zawsze możesz liczyć – mamy na pokładzie najwyższej klasy specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach.
  • Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie w oparciu o stabilne formy zatrudnienia.
  • Otrzymasz pakiet socjalny – opiekę medyczną, multisport, ubezpieczenie na życie, szkolenia językowe. 

Dołącz do naszego zespołu poprzez przesłanie swojego CV za pomocą przycisku aplikuj :)

Nie zapomnij dopisać w swoim CV:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez CloudFerro Spółka Akcyjna, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego". 

Jeżeli jesteś zainteresowana/y udziałem w przyszłych rekrutacjach, dopisz również:

"Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu prowadzenia przyszłych rekrutacji."
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji jest CloudFerro Spółka Akcyjna, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa. Dane kontaktowe inspektora ochrony danych: iodo@cloudferro.com