Platforma EO Cloud

EO Cloud - projekt Earth Observation Innovative Platform Testbed Poland (EO IPT Poland)

EO Cloud Customer Portal - dowiedz się więcej i zarządzaj twoim kontem w chmurze EO Cloud

Wyszukiwarka EO Cloud -- znajdź dane w repozytorium EO Data, żeby je łatwo przetwarzać w chmurze EO Cloud

EO Cloud Service Catalogue -- przejrzyj katalog usług EO Cloud: przetwarzanie, przechowywaie danych i inne usługi

EO Cloud Dashboard -- zarządzaj swoimi zasobami w chmurze OpenStack

EO Cloud statystyki -- sprawdź statystyki pobierania i przechowywania danych satelitarnych w repozytorium EO Data

Zarejestruj się w EO Cloud i załóż konto w EO Cloud, wystąp o testowy kredyt, przetestuj nas

ESA's OSEO call for proposals -- specjalna oferta dla naukowych użytkowników platformy EO Cloud

Wiadomości EO Cloud -- co nowego w EO Cloud

----------------

Największa chmura obliczeniowa w Polsce - już dziś około 5 000 TB

W ramach projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO Innovative Platform Testbed Poland (EO IPT) powstało w Polsce potężne repozytorium danych obserwacyjnych Ziemi gromadzonych przez satelity z całego świata. Konsorcjum firm CloudFerro, Creotech Instruments i Brockmann Consult stworzyło infrastrukturę, a także odpowiada za obsługę serwisów umożliwiających użytkownikom komercyjnym i naukowym pozyskiwanie oraz przetwarzanie danych satelitarnych.

Infrastrukturze bazodanowej towarzyszą wirtualne i fizyczne serwery obliczeniowe, na których użytkownicy komercyjni oraz naukowi mogą uruchamiać dedykowane aplikacje.

W ramach projektu CloudFerro wraz z partnerami zbudowało wielkie repozytorium danych satelitarnych – w tej chwili jest w nich około 5 000 TB (5 PB) danych dostępnych dla użytkowników. Są to pełne dane z całego okresu funkcjonowania i z całego świata z satelitów Sentinel-2, Sentinel-3, Envisat, Landsat-2, Landsat-5, Landsat-7, Sentinel-1 GRD oraz dla tzw. ESA/Landsat-8, oraz wybrane dane z satelity radarowego Sentinel-1 SLC - dla Europy i okolic.

Dane te są przetwarzane za pomocą chmury obliczeniowej, która w tej chwili posiada: 1 500 wirtualnych rdzeni obliczeniowych, 7 TB pamięci operacyjnej RAM, 500 TB dedykowanej przestrzeni dyskowej.

Zarówno zasoby dyskowe dla danych satelitarnych EO jak i zasoby obliczeniowe będą dynamicznie rosnąc w miarę rozwoju projektu.

Platforma EO Cloud dostępna dla wszystkich odbiorców z Europy

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) jako kluczowy odbiorca zapewnia wykorzystanie istotnej części platformy przez najbliższe 2-3 lata. Natomiast platforma CloudFerro EO Cloud jest otwarta na wszystkich innych użytkowników zarówno z Polski jak i z Europy.

Platforma jest dostępna odpłatnie, ale przedstawiciele świata nauki są traktowani preferencyjnie. Firmy świadczące komercyjne usługi przetwarzania danych pochodzących z satelitów będą mogły korzystać z dedykowanego systemu działającego w oparciu o infrastrukturę komputerową CloudFerro EO Cloud.

CloudFerro EO Cloud to podstawowe narzędzie do obróbki danych satelitarnych dla użytkowników z tej części świata.

Firmy realizujące dla ESA platformę EO Innovative Platform Testbed Poland

Creotech Instruments S.A. (CTI) to polska firma, która od 2008 roku realizuje  projekty związane z badaniem i eksploracją kosmosu oraz dostarcza podzespoły i specjalistyczną aparaturę do najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji badawczych. Wśród nich warto wymienić Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie, Instytut Badań Ciężkich Jonów GSI i Centrum Badawcze DESY w Niemczech, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Politechnikę Warszawską.

CloudFerro sp. z o.o. (CLFR) jest polską spółką technologiczną założoną na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji. CloudFerro udostępnia klientom serwery dedykowane, prywatne i publiczne chmury obliczeniowe oraz wirtualne sieci i centra danych wraz z pełną administracją. Rozwiązania CloudFerro oparte są na opensource’owym systemie chmurowym OpenStack. Jako jedyna w Polsce, CloudFerro integruje ze sobą usługi serwerów fizycznych i wirtualnych.

Dostęp do CloudFerro EO Cloud

Jeśli jesteś zainteresowany dostępem testowym skontaktuj się z nami: >>> Formularz kontaktowy

Kontakt

Fabryczna 5A

00-446 Warszawa

+48 22 354 65 73

Kim jesteśmy?

CloudFerro (w skrócie CLFR) jest polską spółką technologiczną. CloudFerro została założona na początku 2015 roku przez grupę doświadczonych managerów z branży IT i telekomunikacji.

© Copyright by CloudFerro 2017 All rights reserved.