| PL

 

Webinar

How to build an efficient platform 
for big EO data processing

 

 


Dziękujemy za udział w webinarium „Jak zbudować wydajną platformę do przetwarzania dużych danych EO”, które odbyło się 18 listopada.

To była dla nas wielka przyjemność i zaszczyt gościć rekordową liczbę ponad 150 członków społeczności EO oraz Space z 33 krajów. Chcielibyśmy podziękować dr Michaelowi Schmidtowi z DLR, który przedstawił studium przypadku platformy CODE-DE z perspektywy klienta.

Dla tych, którzy przegapili wydarzenie lub chcieliby je obejrzeć ponownie, przygotowaliśmy film, który można obejrzeć na naszym kanale CloudFerro YouTube.

„How to build an efficient platform for big EO data processing" – opis webinaru:

Przy ponad 12 TB danych pochodzących z obserwacji Ziemi (EO) generowanych codziennie, europejski program Copernicus jest jednym z największych dostawców danych na świecie. Władze publiczne, instytucje naukowe i organizacje komercyjne mogą mieć swobodny i otwarty dostęp do tych danych w celu tworzenia aplikacji i usług dla użytkowników z ostateczną korzyścią dla wszystkich obywateli Europy.

CloudFerro od 5 lat buduje i obsługuje platformy chmurowe do pozyskiwania, przechowywania i przetwarzania dużych ilości danych EO dla klientów takich jak ESA, EUMETSAT, ECMWF, DLR i innych, gdzie Program Copernicus jest głównym źródłem danych EO. Na podstawie wielu różnorodnych wyzwań, przed którymi stanęliśmy projektując i rozwijając platformy, opracowaliśmy rozwiązania, które spełniają wysokie wymagania naszych klientów i użytkowników w zakresie wydajności, skalowalności, czasu wprowadzenia na rynek oraz kosztów.

Dowiedz się więcej o naszych projektach.

Obejrzyj webinarium, aby poznać najlepsze praktyki dotyczące tworzenia krajowych lub tematycznych platform do przetwarzania dużych zbiorów danych EO w chmurze. Podzieliliśmy się z Tobą naszym doświadczeniem i podkreśliliśmy, na co warto zwrócić uwagę planując tego typu projekty. Nasz klient DLR, Niemiecka Agencja Kosmiczna, przedstawiła studium przypadku CODE-DE - niemieckiej platformy dostępu i przetwarzania danych EO.

 

Agenda

  1. Jak sprostać różnym wyzwaniom podczas budowania wydajnej platformy do przetwarzania dużych danych EO - Stanisław Dalek, Chief Technology Officer, CloudFerro
  2. Studium przypadku CODE-DE - wymagania klientów i osiągnięte wyniki - Dr. Michael Schmidt, Project Manager, DLR
  3. Model wdrożenia, architektura, kluczowe elementy platformy - Alek Cesarz, Project Management Officer, CloudFerro
  4. Podsumowanie i pytania i odpowiedzi

 

Webinar jest dedykowany:

  • krajowe agencje kosmiczne i inne instytucje z sektora EO, które planują budowę wydajnych platform dostępu do danych EO i ich przetwarzania

  • sponsorzy projektów platformy EO

  • członkowie instytucji administracji publicznej, organizacji naukowo-badawczych i komercyjnych z innych sektorów, którzy planują budowę platform do przetwarzania dużych zbiorów danych

 

Poznaj prelegentów:

speakers (1)-min.jpg

Sprawdź więcej nadchodzących wydarzeń i nagrań z poprzednich webinarów na naszej stronie.