| EN

 

Badania i nauka

Zawansowane procesy
obliczeniowe w chmurze

 

 

 

  • Czy potrzebujesz obszernego dysku do skatalogowania danych?
  • Czy w swoich badaniach wykorzystujesz zdjęcia satelitarne lub DUŻE dane?
  • Czy przetwarzanie Twoich danych wymaga szybkich i wydajnych procesorów?

 

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to dobrze trafiłeś!

Elastyczna infrastruktura chmurowa do Twoich potrzeb

Infrastruktura chmurowa zapewnia użytkownikom innowacyjne metody, które mogą pomóc im wydajnie przetwarzać dane w ciągu kilku sekund. Moc obliczeniowa chmury jest większa niż jakiejkolwiek innej technologii. Ponadto usługi przetwarzania w chmurze zapewniają stałą dostępność, elastyczność i zwiększoną produktywność w porównaniu z tradycyjną infrastrukturą IT. Umożliwiają naukowcom przeprowadzanie różnych operacji na złożonych systemach i ogromnej ilości danych w dowolnym czasie i miejscu.

Co oferujemy?

  • Dostęp do infrastruktury chmurowej, przestrzeni, którą dostosowujesz do swoich potrzeb.

  • Dostęp do repozytorium satelitarnych danych obserwacji Ziemi na platformie CREODIAS, wraz ze zintegrowanym środowiskiem obliczeniowym.

Chmura i dane Obserwacji Ziemi

CloudFerro oferuje wyspecjalizowaną platformę chmurową - CREODIAS, do przechowywania i przetwarzania nieograniczonej ilości danych obrazowych i produktów pochodnych. Platforma stanowi ogromne repozytorium danych satelitarnych, stale pozyskiwanych w ramach programu Komisji Europejskiej - Copernicus.

  • CREODIAS to idealne środowisko do przeprowadzania eksperymentów na dużą skalę, gdzie użytkownik sam decyduje o tym, ile miejsca i jakiej mocy potrzebuje, aby osiągnąć cel pracy.

  • CREODIAS to miejsce, w którym naukowcy mogą korzystać w swoich badaniach z wielu różnych źródeł i przeprowadzać wysoce wydajne procesy.

  • CREODIAS udostępnia narzędzia użytkowników, takie jak CREODIAS Browser i CREODIAS Finder ułatwiające wyszukiwanie i dobór produktów satelitarnych.

  • CREODIAS oferuje także Jupyter Notebooks - środowisko obliczeniowe on-line, stanowiące idealne narzędzie do badania i prototypowania nowych rozwiązań.

Edukacja w chmurze

Platforma CREODIAS, a w szczególności aplikacje EO Browser oraz EO Finder, mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako platforma edukacyjna na poziomie szkół ponadpodstawowych oraz szkół wyższych. Możliwości przeglądania i pobierania dostępnych na platformie bezpłatnych zobrazowań satelitarnych i produktów pochodnych, będą stanowiły ogromny benefit na zajęciach geografii lub teledetekcji. 

rocket_space.jpg