| EN

 

OCRE - Open Clouds for Research Environments

Finansowanie usług chmury obliczeniowej dla nauki

 

 

Naukowcy już teraz mogą korzystać z usług chmurowych na platformie CREODIAS.eu, w pełni finansowanych przez OCRE, otrzymując jednocześnie bezpłatny dostęp do prawie 30PB danych Obserwacji Ziemi z programu Copernicus.

CloudFerro, operator platformy CREODIAS, zostało oficjalnym dostawcą OCRE dla wszystkich krajów europejskich.

 

Wnioskuj o finansowanie OCRE

Ostatnia szansa na złożenie wniosku o finansowanie usług związanych z przetwarzaniem danych obserwacji Ziemi. Można pozyskać nawet 200.000 EUR na finansowanie projektów, które potrafią wykazać znaczący wpływ usług przetwarzania danych obserwacji Ziemi (Earth Observation - EO) na wyniki przeprowadzanych badań.
Wnioski należy składać za pomocą formularza dostępnego pod tym linkiem.

Data zakończenia zbierania wniosków: 10 lipca 2022

Więcej informacji na stronie OCRE

Co musisz wiedzieć?

 • O finansowanie mogą aplikować tylko instytucje naukowe z UE i Wielkiej Brytanii. W innym przypadku należy znaleźć partnera projektu z jednego z krajów UE lub z Wielkiej Brytanii.
 • Finansowanie mogą otrzymać tylko nowe projekty i tylko na usługi chmurowe związane przetwarzaniem dużych zbiorów danych. Projekty, w ramach których dane EO są już przetwarzane w dużej skali, nie otrzymają finansowania.
 • Sfinansowane mogę być tylko usługi chmury obliczeniowej, NIE będą finansowane roboczogodziny.
 • Formularz wniosku o finansowanie OCRE jest krótki i prosty do wypełnienia.
 • Możesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie finansowania dołączając do wniosku materiały opisujące Twój projekt (case study) do zamieszczenia na stronie OCRE.

 

OCRE (Open Clouds for Research Environments) zapewnia finansowanie dla instytucji naukowych i badawczych w celu wspierania wykorzystania technologii chmury, oferując gotowe umowy serwisowe, które łączą dostawców chmury, organizacje zapewniające usługi i produkty Obserwacji Ziemi (EO) oraz społeczność naukową i edukacyjną.

Oferta CloudFerro ramach projektu OCRE obejmuje:

 • USŁUGI CHMUROWE - szeroki zakres usług chmury obliczeniowej, opartych na technologiach open source, dostępnych od ręki na platformie CREODIAS.eu, w tym: VM, Dedykowane Serwery, GPU, Kubernetes, przechowywanie i udostępnianie dużych zbiorów danych, bezpośrednie połączenie z siecią GÉANT;

 • DOSTĘP DO DANYCH EO - nielimitowany, lokalny dostęp do największego repozytorium danych satelitarnych Obserwacji Ziemi w Europie, obejmujących ponad 20PB danych, bez dodatkowych kosztów wraz z możliwością procesowania danych na miejscu w chmurze obliczeniowej;

 • WSPARCIE - wsparcie techniczne premium bez dodatkowych opłat

  • pomoc w uruchamianu usług chmury, rozwiązywanie problemów,

  • dostęp do obszernej bazy wiedzy, poradniki, FAQs,

  • webinaria online i na życzenie.

Korzyści dla naszych klientów

 • ELASTYCZNOŚĆ - nasi klienci otrzymują rozwiązania dostosowane do ich potrzeb oraz wsparcie w doborze odpowiednich zasobów do swoich projektów, otrzymują szerokie spektrum usług dodatkowych i dedykowane wsparcie techniczne;

 • PRZEWIDYWALNE KOSZTY - nasi użytkownicy mogą skorzystać z różnych opcji finansowania, 18,5% rabatu dla instytucji naukowych oraz wydajnych, elastycznych i konkurencyjnych modeli kosztowych, zapewniających proste i przewidywalne budżetowanie;

 • AUTONOMIA CYFROWA - zapewniamy brak vendor lock-in - usługi w chmurze dostarczane naszym klientom opierają się na dojrzałych i elastycznych technologiach open source - OpenStack i Ceph, które są standardami przemysłowymi, nasz sprzęt jest składany i konserwowany w naszej firmie, mamy wszystkie potrzebne lokalne kompetencje, aby dostarczać stabilne, niezależne usługi - wszystko to oznacza, że nasi klienci otrzymują rozwiązania bez uzależniania się od jednego dostawcy;

 • ZGODNOŚĆ Z PRAWEM UE - podlegamy prawu i normom UE, nasze usługi publiczne, dane i przetwarzanie są hostowane w centrach danych zlokalizowanych w krajach UE.

Jeśli masz pytania odnośnie naszych usług chmurowych dostępnych w ramach OCRE - skontaktuj się z nami.

 

Sprawdź platformę CREODIAS, dostępne zestawy danych EO i zasoby w chmurze dla Twojego projektu badawczego.

 

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, możesz otrzymać kupon o wartości 150 euro do wykorzystania na testy i ocenę platformy CREODIAS. Brzmi dobrze? Dowiedz się, jak to zrobić - free trial.

Do kogo jest skierowane OCRE?

O środki z OCRE mogą aplikować badacze z ponad 10 000 organizacji z sektora Badań i Edukacji (Research and Education) w Europie, chcący zrealizować swoje projekty w oparciu o rozwiązania chmurowe oraz usługi Obserwacji Ziemi.


Jaki budżet ma projekt OCRE?

Pozostały budżet OCRE wynosi 6,5 mln EUR. W ramach OCRE można uzyskać finansowanie na usługi chmurowe nawet o wartości do 500 000 € a w konkursie dotyczącym usług chmurowych z wykorzystaniem danych EO można liczyć na finansowanie do 200 000€.


Jakie usługi finansuje OCRE?

Dzięki OCRE, członkowie społeczności naukowej mogą korzystać z usług chmury obliczeniowej (IaaS, PaaS, SaaS) oraz z usług związanych z Obserwacją Ziemi (EO) w projektach naukowych i badawczych, dostarczanych przez kwalifikowanych dostawców. W szczególności finansowanie OCRE może obejmować usługi chmury obliczeniowej oferowane na platformie CREODIAS oraz dodatkowo konkretne usługi w zakresie Obserwacji Ziemi.


Jak uzyskać fundusze OCRE?

Informacje o bieżących naborach wniosków oraz dokładną instrukcje jak aplikować znajdziesz na stronie OCRE.

Obejrzyj webinar CREO4Science i dowiedz się jak uzyskać finansowanie chmury obliczeniowej w ramach OCRE i NoR. 


Doświadczenie CloudFerro

CloudFerro posiada duże doświadczenie we współpracy z nauką. Współpracujemy z blisko 30 instytucjami naukowymi i ośrodkami badawczymi w całej Europie, takimi jak European Space Research Institute, Joanneum Research Forschungsgesellschaft mbH, Plymouth Marine Laboratory, Institut des Geosciences de l'Environnement - Université Grenoble Alpes, Instytut Geodezji i Kartografii, UiT the Arctic University of Norway, Uniwersytet Warszawski i innymi.

Jesteśmy członkiem European Open Science Cloud.

Z naszych usług chmury obliczeniowej korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna ESA, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ECMWF, Mercator Ocean International, Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna DLR, EGI i wiele innych.

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania odnośnie naszych usług chmurowych dostępnych w ramach OCRE lub potrzebujesz wsparcia w aplikowaniu o fundusze - skontaktuj się z nami.