| EN

 

OCRE - Open Clouds for Research Environments

Finansowanie usług chmury obliczeniowej dla nauki

 

 

Naukowcy już teraz mogą korzystać z usług chmurowych na platformie CREODIAS.eu, w pełni finansowanych przez OCRE, otrzymując jednocześnie bezpłatny dostęp do prawie 30PB danych Obserwacji Ziemi z programu Copernicus. CloudFerro, operator platformy CREODIAS, zostało oficjalnym dostawcą OCRE dla wszystkich krajów europejskich.

OCRE (Open Clouds for Research Environments) zapewnia finansowanie dla instytucji naukowych i badawczych w celu wspierania wykorzystania technologii chmury, oferując gotowe umowy serwisowe, które łączą dostawców chmury, organizacje zapewniające usługi i produkty Obserwacji Ziemi (EO) oraz społeczność naukową i edukacyjną.

Oferta CloudFerro ramach projektu OCRE obejmuje:

 • USŁUGI CHMUROWE - szeroki zakres usług chmury obliczeniowej, opartych na technologiach open source, dostępnych od ręki na platformie CREODIAS.eu, w tym: VM, Dedykowane Serwery, GPU, Kubernetes, przechowywanie i udostępnianie dużych zbiorów danych, bezpośrednie połączenie z siecią GÉANT;

 • DOSTĘP DO DANYCH EO - nielimitowany, lokalny dostęp do największego repozytorium danych satelitarnych Obserwacji Ziemi w Europie, obejmujących ponad 20PB danych, bez dodatkowych kosztów wraz z możliwością procesowania danych na miejscu w chmurze obliczeniowej;

 • WSPARCIE - wsparcie techniczne premium bez dodatkowych opłat

  • pomoc w uruchamianu usług chmury, rozwiązywanie problemów,

  • dostęp do obszernej bazy wiedzy, poradniki, FAQs,

  • webinaria online i na życzenie.

Korzyści dla naszych klientów

 • ELASTYCZNOŚĆ - nasi klienci otrzymują rozwiązania dostosowane do ich potrzeb oraz wsparcie w doborze odpowiednich zasobów do swoich projektów, otrzymują szerokie spektrum usług dodatkowych i dedykowane wsparcie techniczne;

 • PRZEWIDYWALNE KOSZTY - nasi użytkownicy mogą skorzystać z różnych opcji finansowania, 18,5% rabatu dla instytucji naukowych oraz wydajnych, elastycznych i konkurencyjnych modeli kosztowych, zapewniających proste i przewidywalne budżetowanie;

 • AUTONOMIA CYFROWA - zapewniamy brak vendor lock-in - usługi w chmurze dostarczane naszym klientom opierają się na dojrzałych i elastycznych technologiach open source - OpenStack i Ceph, które są standardami przemysłowymi, nasz sprzęt jest składany i konserwowany w naszej firmie, mamy wszystkie potrzebne lokalne kompetencje, aby dostarczać stabilne, niezależne usługi - wszystko to oznacza, że nasi klienci otrzymują rozwiązania bez uzależniania się od jednego dostawcy;

 • ZGODNOŚĆ Z PRAWEM UE - podlegamy prawu i normom UE, nasze usługi publiczne, dane i przetwarzanie są hostowane w centrach danych zlokalizowanych w krajach UE.

Jeśli masz pytania odnośnie naszych usług chmurowych dostępnych w ramach OCRE - skontaktuj się z nami.

 

Sprawdź platformę CREODIAS, dostępne zestawy danych EO i zasoby w chmurze dla Twojego projektu badawczego.

 

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, możesz otrzymać kupon o wartości 150 euro do wykorzystania na testy i ocenę platformy CREODIAS. Brzmi dobrze? Dowiedz się, jak to zrobić - free trial.

Finansowanie OCRE - najczęściej zadawane pytania

Do kogo jest skierowane OCRE?

O środki z OCRE mogą aplikować badacze z ponad 10 000 organizacji z sektora Badań i Edukacji (Research and Education) w Europie, chcący zrealizować swoje projekty w oparciu o rozwiązania chmurowe oraz usługi Obserwacji Ziemi.


Jaki budżet ma projekt OCRE?

Pozostały budżet OCRE wynosi 6,5 mln EUR. W ramach OCRE można uzyskać finansowanie na usługi chmurowe nawet o wartości do 500 000 € a w konkursie dotyczącym usług chmurowych z wykorzystaniem danych EO można liczyć na finansowanie do 200 000€.


Jakie usługi finansuje OCRE?

Dzięki OCRE, członkowie społeczności naukowej mogą korzystać z usług chmury obliczeniowej (IaaS, PaaS, SaaS) oraz z usług związanych z Obserwacją Ziemi (EO) w projektach naukowych i badawczych, dostarczanych przez kwalifikowanych dostawców. W szczególności finansowanie OCRE może obejmować usługi chmury obliczeniowej oferowane na platformie CREODIAS oraz dodatkowo konkretne usługi w zakresie Obserwacji Ziemi.


Jak uzyskać fundusze OCRE?

Informacje o bieżących naborach wniosków oraz dokładną instrukcje jak aplikować znajdziesz na stronie OCRE.

Obejrzyj webinar CREO4Science i dowiedz się jak uzyskać finansowanie chmury obliczeniowej w ramach OCRE i NoR. 


Doświadczenie CloudFerro

CloudFerro posiada duże doświadczenie we współpracy z nauką. Współpracujemy z blisko 30 instytucjami naukowymi i ośrodkami badawczymi w całej Europie, takimi jak European Space Research Institute, Joanneum Research Forschungsgesellschaft mbH, Plymouth Marine Laboratory, Institut des Geosciences de l'Environnement - Université Grenoble Alpes, Instytut Geodezji i Kartografii, UiT the Arctic University of Norway, Uniwersytet Warszawski i innymi.

Jesteśmy członkiem European Open Science Cloud.

Z naszych usług chmury obliczeniowej korzystają wiodące firmy i instytucje naukowe w Europie z różnych sektorów rynku, przetwarzające wielkie zbiory danych: Europejska Agencja Kosmiczna ESA, Europejskie Centrum Prognoz Średnioterminowych ECMWF, Mercator Ocean International, Niemiecka Agencja Aero-Kosmiczna DLR, EGI i wiele innych.

 

Skontaktuj się z nami

Jeśli masz pytania odnośnie naszych usług chmurowych dostępnych w ramach OCRE lub potrzebujesz wsparcia w aplikowaniu o fundusze - skontaktuj się z nami.