| EN

 

Europejska firma


Europejski kapitał, normy, centra danych

 

 

CloudFerro świadczy usługi chmury obliczeniowej i przechowywania danych w trybie usługowym (IaaS – Infrastructure as a Service).

Jeśli poszukujesz europejskiego dostawcy, to świetnie trafiłeś – jesteśmy w pełni europejską firmą w każdym aspekcie naszej działalności:

environment functionality

Europejski kapitał

CloudFerro jest SME z europejskimi osobami fizycznymi jako właścicielami. 

 

infrastructure

Europejskie prawo

zarówno firma, jak i jej właściciele podlegają prawu kraju należącego do Unii Europejskiej. Nie podlegają w związku z tym takim regulacjom czy nakazom ze strony władz krajów nienależących do Unii Europejskiej, które zmuszałyby do ujawnienia informacji znajdującej się na infrastrukturze firmy.

 

environment functionality

Europejskie normy

działalność i operacje firmy podlegają normom ISO 9001 i ISO 27001.

 

environment functionality

Europejskie centra danych

wszystkie publiczne serwisy CloudFerro są umieszczone w centrach danych znajdujących się w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Obecnie centra danych znajdują się w Polsce (3 lokalizacje w Warszawie) i w Niemczech (2 lokalizacje we Frankfurcie nad Menem) – obejrzyj mapkę. Dodatkowo CloudFerro świadczy usługi chmury prywatnej w kolejnych lokalizacjach w Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii.

 

environment functionality

Europejskie kompetencje

usługi IaaS CloudFerro oparte są na oprogramowaniu open source: OpenStack (chmura), Ceph (network storage) i inne. Utrzymanie tych serwisów jest zapewniane przez zespół inżynierski zlokalizowany w Warszawie, w Polsce. Obecnie ten zespół liczy ok. 20 specjalistów, nie musimy sięgać do zewnętrznego supportu, gdyż nasze kompetencje są na miejscu, od ręki dostępne.

 

environment functionality

Europejskie wsparcie

nasze wsparcie dla klientów jest elastyczne i entuzjastyczne. Wsparcie opiera się na lokalnym zespole zlokalizowanym w Warszawie, w Polsce.

 

environment functionality

Europejski hardware

sami budujemy sprzęt, na którym funkcjonują nasze usługi, z komponentów renomowanych dostawców. Lokalnie zapewniamy też wsparcie hardware’owe.