CallTelefon: +48 22 354 65 73 E-mailE-mail: sales@cloudferro.com EN

Storage

W naszej ofercie posiadamy jedną z największych, komercyjnie dostępnych przestrzeni storage w Europie. W każdym momencie jesteśmy gotowi na przyjęcie kolejnych petabajtów (PB) danych. Nasz storage opieramy o CEPH - skalowalny i rozproszony system przechowywania danych. Posiadamy bogate doświadczenie z danymi wielkiej skali, gdzie w ramach publicznie dostępnych repozytoriów udostępniamy ponad 18 PB produktów satelitarnych.

Modele rozliczeniowe

2304-triangle-arrow-down-table.png

Rodzaje storage

2304-triangle-arrow-down-table.png

Tworzymy dedykowane rozwiązania techniczne dostosowane do precyzyjnych wymagań. Przechowywanie, udostępnianie i troska o dane wpisane są bardzo głeboko w nasze DNA.

ZNIŻKI I RABATY

  • Oferujemy specjalne zniżki dla dużych kontraktów dłuższych niż jeden rok
  • Dla instytucji naukowych oferujemy specjalne cenniki do 18% niższe od standardowych
  • Umożliwiamy finansowanie infrastruktury poprzez granty z wielu programów Europejskich 
  • W ramach niektórych naszych chmur zapewniamy darmowy dostęp do danych EO

Jesteśmy otwarci na negocjacje

Jeżeli chcesz przechowywać duże zbiory danych przez długi okres lub masz inne wymagania skontaktuj się z nami. Przechowujemy bardzo duże zbiory specjalnych danych i z nieukrywaną radością podejmiemy się nowych wyzwań technicznych i organizacyjnych.

Storage Kontrakt brak Miesięczny Półroczny Roczny
  Sposób rozliczenia godzinowe miesięczne miesięczne miesięczne
HDD storage wolumenowy za GB 0,0000556 0,040 0,040 0,038
SSD storage wolumenowy  za GB 0,0001389 0,100 0,100 0,100

 

Cennik miesięczny (cena zależy od zużycia)

Storage Obiektowy

  0-500 TB 501-1000 TB >1000TB
  za GB 0,020 0,019 0,017

Rodzaje Storage

Storage z maszyną wirtualną (VM)

Do maszyn wirtualnych (VM) oferujemy szybkie dyski SSD. Dostępne bezpośrednio z poziomu maszyny wirtualnej, bez potrzeby podłączania dysku czy skomplikowanej konfiguracji. Wielkość dostępnej pamięci SSD, podłączanej do maszyny wirtualnej zależy od wybranego rodzaju usługi.

Ten typ pamięci cechuje się:

  • Szybkościa odczytu i zapisu danych
  • Skalowalnością
  • Elastycznością
  • Dostępnością.

Storage wolumenowy

Ta metoda przechowywania danych wykorzystuje bloki pamięci masowej (Volume Storage), które mogą być przyłączane do maszyn wirtualnych, by zwiększyć ich możliwości. Pamięć masowa jest niezależna od maszyn wirtualnych, może być z łatwością przenoszona między różnymi urządzeniami. Użytkownicy mają możliwość tworzenia zapisów stanu pamięci (snapshot), pozwalających na powrót do wcześniejszego stanu pamięci. Pamięć masowa pozwala na zmianę jej rozmiaru, bez odłączania jej od maszyny wirtualnej. Dajemy naszym użytkownik możliwość tworzenie szyfrowanych przestrzeni na żądanie. Oferujemy również usługi backupu danych.

Oferowane przez nas usługi storage, są zbudowane na redundantnych klastrach dysków SSD i HDD. Komponent SSD zapewnia wysoką prędkość zapisu oraz transferu. Dyski HDD zapewniają duża skalowalność usługi, dzięki niższym kosztom.

Dostęp do pamięci masowej rozliczamy w modelu abonamentowym, w okresach godzinowych, miesięcznych lub dłuższych. Dostęp do pamięci można także wykupić w rozliczeniu zależnym od zużycia, w modelu pay-per-use.

Pamięć Obiektowa S3

Pamięc Obiektowa (Object Storage) to skalowalne rozwiązanie pozwalające na przechowywanie plików, z dostępem przez interface HTTP REST. Wszystkie operacje wykonywane są przez interfejs programistyczny technologii REST. Obiekty i pliki przechowywane w tej pamięci organizowane są w ”buckety” - kontenery, jako standardowe lokalizacje plików. Komunikacja API jest zgodna z technologia Amazon S3, co pozwala na wykorzystanie tych samych narzędzi. Użytkownicy mają również możliwość zarządzania pamięcią obiektową poprzez serwis Horizon Dashboard.

Obrazy systemów

Obrazy maszyn wirtualnych zawierają informację o stanie systemu operacyjnego oraz przyłączonych do maszyny wirtualnej pamięci. Obraz systemu operacyjnego przechowuje drzewo plików. Użytkownik ma możliwość tworzenia nowych maszyn wirtualnych ze swoich obrazów.

Rozwiązania backupowe

W ramach usługi oferowanej przez CloudFerro oferujemy bibliotekę obrazów maszyn wirtualnych zoptymalizowanych pod przetwarzanie zdjęć satelitarnych, z zainstalowanymi wybranymi narzędziami oraz oprogramowaniem.

CloudFerro logo
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszymi usługami lub masz pytania dotyczące CloudFerro? Wypełnij formularz, odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego. 

 

Obiecujemy że wszelkie przekazane nam dane i informacje zachowamy w poufności i wykorzystamy tylko w celach nam powierzonych. Jeżeli potrzebne jest zadanie dodatkowych pytań lub rozmowa,  skontaktujemy się z Tobą.

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000
CloudFerro logo
Aplikuj

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000