| EN

 

Chmura prywatna

Bezpieczeństwo, separacja fizyczna,
całkowita niezależność zasobów

 

 

Specjalizujemy się w uruchamianiu i utrzymywaniu chmur prywatnych. Regularnie uruchamiamy duże infrastruktury na dziesiątki serwerów Compute.

Stworzyliśmy i utrzymujemy jeden z największych Storage opartych o CEPH o objętości danych przekraczającej parędziesiąt PB. Wiele z utrzymywanych przez nas Chmur Prywatnych znajduje się w lokalizacjach wskazanych przez zamawiających. Większość tych projektów realizowana jest w formie zamówień publicznych, a ich poprawne wykonanie potwierdzają najbardziej wymagający klienci Europejska agencja Kosmiczna, ECMWF, Komisja Europejska.

Chmura prywatna - elastyczne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb

Idealne rozwiązanie dla klientów wymagających większego bezpieczeństwa, fizycznej separacji, gwarantowanych zasobów i całkowitej niezależności. Chmura prywatna zapewnia wszystkie zalety środowisk chmurowych, takich jak natychmiastowy dostęp, skalowalność i możliwość pracy w modelu pay-per-use za używany sprzęt przy jednoczesnym zapewnieniu w pełni bezpiecznego, dedykowanego prywatnego środowiska. Nasze chmury prywatne instalujemy w wydzielonych przestrzeniach w jednym z naszych ultra bezpiecznych centrów danych Tier 3 albo w lokalizacji wskazanej przez klienta, w której świadczymy na miejscu pełne wsparcie administracyjne i serwisowe. Bardzo często chmury prywatne integrujemy z istniejącymi środowiskami klienckimi i łączymy z sieciami prywatnymi lub Internetem. Dostarczone przez nas rozwiązania oferujemy w modelu pay-per-use. Typową chmurę prywatną uruchamiamy w ciągu kilku tygodni od podpisania umowy. 

tile icon

Chmura prywatna to usługa, a nie zakup

Wszystkie nasze usługi oferujemy w modelu miesięcznych abonamentów. Bez kosztów instalacyjnych, bez opłat zakończeniowych. Jeżeli wymagane jest powiększenie mocy obliczeniowej lub storage, stworzenie zespołu on-site wspomagającego klienta, podłączenie zasobów zewnętrznych lub dostarczenie oprogramowania, robimy wszystko, aby model działania pozostał niezmieniony.

tile icon

Chmura prywatna oparta na Open Source

Otwarte rozwiązania wymagają własnego, lokalnego wsparcia. Posiadamy własne zespoły drugiej i trzeciej linii, dzięki czemu jesteśmy niezależni od zewnętrznych dostawców i sami rozwiązujemy techniczne trudności. Zapewniamy także wsparcie dla naszych klientów. Sami rozbudowujemy i uczestniczymy w projektach Open Source, z których korzystamy.

tile icon

No vendor lock-in

Stosujemy otwarte oprogramowanie i sprzęt od dostawców akceptujących wszystkie rynkowe standardy. Dzięki temu nasze rozwiązania działają w sposób przewidywalny stabilny i kompatybilny z innymi usługami innych producentów.

tile icon

Europejska firma

Wszystkie nasze projekty i usługi powstają w zgodzie z duchem i prawem Unii Europejskiej. Nasze lokalizacje i chmury w pełni przestrzegają regulacji takich jak GDPR. Jeżeli szukasz dostawcy, który spełnia wszystkie restrykcyjne wymagania twojego projektu to świetnie trafiłeś.

tile icon

Doświadczenie z danymi oraz storage wielkiej skali

Jako jedna z nielicznych firm w Europie projektujemy i pracujemy z danymi o bardzo dużej objętości. Z łatwością i w niezawodny sposób przechowujemy dziesiątki petabajtów (PB) danych i potrafimy dziennie pobrać i przetworzyć setki terabajtów (TB) danych.

tile icon

Certyfikaty i ubezpieczenia

Pracujemy zgodnie z normami ISO 9001, ISO 27001, nasze serwery mieszczą się w serwerowniach z certyfikatami ISO 9001, ISO 27001, BSI. Wybieramy centra danych biorąc pod uwagę parametry środowiskowe, ograniczanie zużycia energii i wpływu na klimat oraz zapewniające odporność na awarię odpowiadającą standardom TIER3.

Dlaczego warto wybrać CloudFerro

Nasza oferta spotyka się z entuzjastycznym przyjęciem u klientów szukających skalowalnych i pewnych rozwiązań. Dostarczamy usługi transparentne, kompletne, z pełnym wsparciem w ciągu całego projektu, realizowanym w całości przez nasze zespoły. Wszystkie nasze projekty realizujemy w oparciu o otwarte oprogramowanie i sprawdzone rozwiązania sprzętowe. Dzięki naszej skali działania, klienci nie muszą się obawiać problemów. 

 

Referencje z dużych projektów

Nasi klienci to największe europejskie organizacje operujące gigantycznymi zbiorami danych: ESA, ECMWS, EUMETSAT, MERCATOR, DLR i inni. Świadczymy dla nich kompleksowe usługi, począwszy od dostarczenia chmur prywatnych i prywatnych repozytoriów danych, aż do zbudowania specjalizowanych chmur publicznych dostępnych dla ich wszystkich klientów. Sprawdź nasze projekty.

Zalety chmury prywatnej

  • w pełni fizycznie separowana infrastruktura

  • najwyższy stopień bezpieczeństwa 

  • łatwe skalowanie mocy obliczeniowej i storage

  • zbudowane w oparciu najlepsze, sprawdzone rozwiązania OpenSource-Openstack i CEPH

  • niezawodność i bezpieczeństwo dzięki w pełni redundantnym odseparowanym warstwom odpowiedzialnym za storage, sieć i zarządzanie

  • zlokalizowane w naszym bezpiecznym centrum danych o standardzie Tier 3 lub w Twojej lokalizacji

  • w pełni zarządzanie i utrzymywane przez CloudFerro

  • możliwa integracja z prywatną infrastrukturą, zewnętrznymi systemami autentykującymi, innymi lokalizacjami itd.

  • efektywny kosztowo i skalowalny model finansowania pay-per-use - oszczędzaj na CAPEX i OPEX

  • bardzo efektywne TCO w porównaniu z dużymi dostawcami chmur publicznych lub własną infrastrukturą

 

Zobacz również: Chmura prywatna w twojej lokalizacji, Chmura prywatna w naszej serwerowni, Dedykowany Storage wielkich rozmiarów, Narzędzia do zarządzania wieloma tenantami