CallTelefon: +48 22 354 65 73 E-mailE-mail: sales@cloudferro.com EN
Cover image

Przetwarzanie danych

Nasza infrastruktura chmurowa daje użytkownikom do dyspozycji innowacyjne narzędzia umożliwiające skuteczne przetwarzanie i dystrybucję danych w ciągu kilku sekund. Dzięki narzędziu EO Finder użytkownicy mogą zamawiać i przetwarzać dane automatycznie poprzez API lub ręcznie używając GUI. W zależności od stopnia doświadczenia użytkownika i jego potrzeb oferujemy 4 komplementarne tryby przetwarzania danych dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników:

  1. Przetwarzanie na maszynie wirtualnej: użytkownicy uruchamiają lokalną sekwencję przetwarzania na instancji dedykowanej maszyny wirtualnej (lub klastrze maszyn wirtualnych korzystając z narzędzi takich, jak Kubernetes czy Docker, operującej na  archiwum poprzez lokalne interfejsy dostępowe (S3, NFS) lub interfejsy OGC (WCS/WMS/WMTS).
  2. Przetwarzanie w klastrze obliczeniowym (PGaaS - Product Generation as a Service): użytkownicy uruchamiają zadania w środowisku bezserwerowym, wywołując kolejne kroki przetwarzania poprzez interfejs API operujący na archiwum z użyciem lokalnych interfejsów dostępowych (S3, NFS) lub interfejsów OGC (WCS/WMS/WMTS). Stosowany przez nas proces przetwarzania oparty jest o kontenery, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie jesteśmy w stanie przetworzyć dla klienta do kilkuset tysięcy produktów. Atrakcyjne modele cenowe pozwalają użytkownikom oszczędzić swój czas, podczas gdy my zajmujemy się przetwarzaniem.
  3. Przetwarzanie we współdzielonym środowisku (Jupyter): użytkownicy uruchamiają swój kod interaktywnie, operując na archiwum za pomocą preinstalowanych bibliotek (EOlearn, GDAL) lub bezpośrednio.
  4. Przetwarzanie danych za pomocą aplikacji zewnętrznych (np. GIS): użytkownicy uzyskują dostęp do danych EO poprzez interfejsy OGC (WCS/WMS/WMTS) i wykorzystują możliwości SentinelHub do przetwarzania danych na bieżąco.


Obecnie dostępnych jest wiele algorytmów przetwarzających, umożliwiających automatyczne generowanie gotowych do analizy zbiorów danych na podstawie danych Sentinel-1 (czyli skorygowanych informacją o terenie danych rozpraszania wstecznego, danych spójności interferometrycznej) i na podstawie danych Sentinel-2 (danych o współczynniku odbicia powierzchni z sen2cor). Można również zainstalować dodatkowe algorytmy przetwarzające dostarczone przez użytkownika w formie obrazów docker. Zastosowanie platformy docker umożliwia bezserwerowe przetwarzanie danych zgodnie z własnymi zasadami użytkownika.


Przykłady automatycznego przetwarzania danych można znaleźć na stronie CREODIAS: S2scenes.

CloudFerro logo
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszymi usługami lub masz pytania dotyczące CloudFerro? Wypełnij formularz, odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego. 

 

Obiecujemy że wszelkie przekazane nam dane i informacje zachowamy w poufności i wykorzystamy tylko w celach nam powierzonych. Jeżeli potrzebne jest zadanie dodatkowych pytań lub rozmowa,  skontaktujemy się z Tobą.

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000
CloudFerro logo
Aplikuj

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000