CallTelefon: +48 22 354 65 73 E-mailE-mail: sales@cloudferro.com EN
Cover image

Platformy EO Cloud

Chmurowe platformy danych obserwacji Ziemi

Jako CloudFerro dostarczamy usługi przetwarzania w chmurze, zintegrowane z repozytorium danych satelitarnych. Dwa spośród pięciu europejskich platform Copernicus DIAS (Data and Information Access Services) działają na chmurze CloudFerro.

  • Pierwsza z nich, to uruchomiona na zlecenie ESA (Europejska Agencja Kosmiczna) platforma CREODIAS. W ramach CREODIAS świadczymy usługi chmurowe z dostępem do danych EO (Earth Observation Data).
     
  • Druga platforma, WEkEO DIAS, została zbudowana na zlecenie konsorcjum kierowanego przez EUMETSAT. Platforma WEkEO jest ukierunkowana na zastosowania meteorologiczne i klimatyczne. CloudFerro dostarcza usługi chmury hybrydowej i dostęp do repozytorium danych z programu Copernicus.
     
  • Dodatkowo, na zlecenie niemieckiej Agencji Aero-kosmicznej DLR (Deutsche Luftfahrt und Raumfahrt Agentur), uruchamiliśmy usługi niemieckiej platformy Copernicus Collaborative Hub CODE-DE.

CREODIAS

CREODIAS to platforma łącząca publiczną chmurę obliczeniową, dostęp do repozytorium zdjęć satelitarnych oraz gamę aplikacji pozwalających użytkownikom na wyszukiwanie, przeglądanie i przetwarzanie produktów pochodzenia satelitarnego. Struktura środowiska daje użytkownikom dostęp do zróżnicowanych danych teledetekcyjnych i zasobów obliczeniowych do ich przetwarzania, gwarantując prostotę, skalowalność oraz powtarzalność procesów i łańcuchów produkcji. 
Pełny opis platformy CREODIAS wraz z jej dostępnymi komponentami znajduje się w dziale Referencje. Dla wszystkich zainteresowanych naszym DIAS-em zapraszamy do odwiedzenia strony creodias.eu.

creodias.png

WEkEO

WEkEO udostępnia dane Copernicus z satelitów Sentinel w pakiecie z unikalnymi danymi Partnerów, w tym usługi dotyczące monitorowania środowiska morskiego, lądowego, atmosfery i klimatu. Oferta zawiera pakiety przetwarzania chmurowego wzbogacone o zintegrowane narzędzia świadczenia usług, umożliwiające tworzenie komercyjnych rozwiązań biznesowych.

Celem platformy WekEO jest zapewnienie bezpłatnego, nieograniczonego i pełnego dostępu do danych i informacji z programu Copernicus (dane, informacje, oprogramowanie, przechowywanie, przetwarzanie) jako usługi. Instytucje chcące skorzystać z platformy otrzymują możliwość zaferowania swoim użytkownikom zaawansowanych usług integrujących program Copernicus z własnymi danymi i narzędziami. Dla użytkowników komercyjnych CloudFerro oferuje dodatkowo rozbudowaną infrastrukturę do przetwarzania danych z gwarantowanym poziomem usług, w konkurencyjnym modelu kosztowym.
Wszystkie informacje dotyczące powyższego projektu znajdują się w naszym dziale Referencje. Zapraszamy do odwiedzenia strony wekeo.eu.

wekeo.png

 

CODE-DE

CODE-DE jest niemiecką platformą udostępniającą dane z obserwacji Ziemi (Copernicus Data and Exploitation Platform – Germany). Użytkownicy mają możliwość wizualizacji danych satelitarnych oraz produktów Copernicus dotyczących Niemiec. Otrzymują bezpieczne środowisko pracy oraz szereg aplikacji i narzędzi do przetwarzania danych.
Infrastruktura chmury obliczeniowej platformy CODE-DE oraz dane satelitarne dotyczące Niemiec są przechowywane w lokalnym centrum danych, mieszczącym się we Frankfurcie nad Menem. Użytkownicy mogą również korzystać z synergii z platformą CREODIAS, która jest jednym z europejskich systemów Copernicus DIAS. Obie platformy współpracują ze sobą, zapewniając efektywne wykorzystanie zasobów, ale także autonomię dla kluczowych procesów krajowych.
Więcej informacji o platformie CODE-DE jest dostępnych w aktualnościach na temat uruchomienia CODE-DE. Zapraszamy do odwiedzenia platformy: code-de.org.

CloudFerro logo
Kontakt

Jesteś zainteresowany naszymi usługami lub masz pytania dotyczące CloudFerro? Wypełnij formularz, odpowiemy w ciągu jednego dnia roboczego. 

 

Obiecujemy że wszelkie przekazane nam dane i informacje zachowamy w poufności i wykorzystamy tylko w celach nam powierzonych. Jeżeli potrzebne jest zadanie dodatkowych pytań lub rozmowa,  skontaktujemy się z Tobą.

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000
CloudFerro logo
Aplikuj

CloudFerro sp. z o.o.

Siedziba główna: Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Biuro handlowe: Fabryczna 5A, 00-446 Warszawa
Telefon: +48 22 354 65 73 E-mail: biuro@cloudferro.com
KRS: 0000543630
NIP: 7010468205
Regon: 36081846300000