| EN

 

Copernicus Data Space Ecosystem głównym punktem dostępu do danych Copernicusa

 

 

Z przyjemnością informujemy, że Copernicus Data Space Ecosystem staje się głównym miejscem dostępu do danych europejskiego programu obserwacji Ziemi Copernicus.  Z końcem października przestaje działać serwis Copernicus Open Access Hub. Użytkownicy tego serwisu są proszeni o rejestrację na stronie Copernicus Data Space Ecosystem. Instrukcje dotyczące migracji można znaleźć tutaj.

 

Copernicus Data Space Ecosystem jest budowany przez konsorcjum wiodących europejskich dostawców usług: T-Systems, CloudFerro, Sinergise, VITO, DLR, ACRI-ST, RHEA. To największe na świecie repozytorium danych obserwacji Ziemi, oferujące szeroki wachlarz narzędzi, takich jak: Browser do wizualizacji danych, przestrzeń do przechowywanych własnych kolekcji użytkownika, publiczny dostęp po S3, katalog STAC, OData i OpenSearch APIs, Jupyter Hub i Notebooki, usługi OGC, traceability API, OpenEO, oraz Sentinel Hub’s APIs. Nowy serwis umożliwia natychmiastowy dostęp online do wszystkich danych programu Copernicus obejmujących zarówno dane bieżące jak i archiwalne (od początku programu). Ich łączna ilość w ciągu 6 lat ma wzrosnąć do 85 petabajtów.

 

CloudFerro odgrywa kluczową rolę w świadczeniu usług nowej platformy,  w oparciu o swoje usługi chmurowe. Firma zapewnia bezpłatny i otwarty dostęp do pełnego archiwum danych obserwacji Ziemi systemu Copernicus, usługi wyszukiwania i przetwarzania danych w chmurze.

 

Dowiedz się więcej na stronie dataspace.copernicus.eu.